Warning: strpos() [function.strpos]: needle is not a string or an integer in /home/ci5.cz/ci5.cz/klub/index.php on line 31
Klub CI5
Národní slavnost 100 let Václava Morávka 
Středa, září 1, 2004, 04:05 PM
11. září 2004
Kolín
Národní slavnost k výročí 100 let od narození legendárního hrdiny druhého odboje, štábního kapitána Václava Morávka, který zahynul v boji s gestapem v roce 1943. Cílem celé slavnosti je důstojnou formou a bohatým programem, připomenutí stého výročí narození Václava Morávka odhalením pamětní desky na jeho rodném domě, případně jinde. Společnost bude usilovat, aby pamětní desku odhalil prazident České republiky. Mimořádné povýšení, dnes již in memoriam podplukovníka Václava Morávka do hodnosti brigádního generála, čímž by se hodnostně vyrovnal svým nejbližším spolubojovníkům Josefu Mašínovi a Josefu Balabánovi.

ROK TRPASLÍKA 
Čtvrtek, červen 10, 2004, 09:10 AM
18. - 19. června 2004 - ROK TRPASLÍKA - Ústí nad Labem
Klub CI-5, Muzeum města Ústí nad Labem, v součinnosti dalších spolupořadatelů, bude pořádat mimořádnou akci pro milovníky ničím nezatížené nadsázky, dobrého humoru, dobré muziky a hlavně milovníky zahradních trpaslíků akci "NÁRODNÍ SLAVNOST NA REHABILITACI ZAHRADNÍHO TRPASLÍKA".
Zahradní trpaslík v podobě keramické, filmové, hudební, grafické, dramatické a literární, bude po dva dny v Ústí nad Labem symbolem vyvrcholení celoročního úsilí o rehabilitaci zahradního trpaslíka, nazvaného ROK TRPASLÍKA. Účelem celé smysluplné kampaně je zamezit úbytu výskytu zahradního trpaslíka v České republice. Jinak je význam trpaslíků pro euro-americkou kulturu oceňován nejen v USA, ale i v evropských zemích. Například v Německu je možné navštívit jak trpasličí park www.zwergen-park.de, tak trpasličí muzeum www.zwergen-griebel.de/de_museum.html. Ve Francii působí několik velice zajímavých hnutí, především Fronta za osvobození zahradních trpaslíků membres.lycos.fr/flnjfrance/, Hnutí za emancipaci zahradních
trpaslíků www.menj.com a také světoznámé Teroristické hnutí za osvobození zahradních trpaslíků www.mtlnj.cjb.netZdvižená rukavice 2003 
Středa, listopad 19, 2003, 01:35 PM
Časopis Armáda

Během pochodového cvičení Zdvižená rukavice 2003 jsme se některých příslušníků aktivních záloh dobrovolných zeptali, co je do řad těchto jednotek přivedlo.

Desátník Petr Tomiška, chemik, 31 let
Do záloh mě přivedli kamarádi. Skvělá parta. Můžeme tady podávat výkony. Někde jsem se dozvěděl, že bude dobrovolné cvičení, a na něm jsem viděl, že někteří jsou v aktivních zálohách. Tak jsem se přihlásil taky. Už je to přes rok.

Svobodník Slavomil Janov, ředitel agentury, 45 let
Živím se víceméně stylem country and western a jedním z prvků tohoto stylu je patriotismus. Myslím si, že ten je zapotřebí i u nás, protože z povědomí lidí ubývá. A přispět špetkou toho pozitivního vlastenectví není podle mě na škodu.

Major Jiří Tkáč, vychovatel vězeňské služby, 45 let
Skončil jsem zhruba před sedmi lety u armády a nějak mi to začalo chybět. Navíc jsem se dozvěděl, že v rotě v Benešově chybí pyrotechnik a ženista do štábu aktivních záloh, tak jsem se přihlásil. Odpovídá to mému ČVO a vzdělání.

Svobodník Roman Janecký, řezník, 29 let
Chtěl jsem být profesionálním vojákem. Jenomže stav naší armády je tak bídný, že jsem raději odešel ze základní služby do civilu. Přesto jsem se hned od začátku, jsou to asi tři roky, přihlásil do aktivních záloh, abych s armádou udržoval nějaký sty.

Štábní rotmistr Petr Žák, majitel střelecké školy, 40 let
Nás je celá parta lidí, co se dlouho zajímáme o armádu, o vojenské stroje apod. Takže jsme se dali dohromady. Přes pana Kunce a klub CI5 jsme se dostali na první cvičení v roce 1999 a od té doby to táhneme.

Kapitán Pavel Ulík, vedoucí autoservisu, 45 let
Jsem bývalý voják z povolání, mám odsloužených čtyřiadvacet let. Takže ohledně motivace nebylo co řešit. Do aktivních záloh jsem vstoupil v předloňském roce. Už jsem absolvoval týdenní cvičení – to jsme letos v březnu jezdili s bévépéčky na Bahnech, pak byly různé svolávačky, a tenhle pochod je druhá velká akce.Zpět Další